![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5966020
*
nr 596 6020
Spegel
förgylld ram, höjd: 113
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 augusti 2009
kl 17:21:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/8 11:21:20
1
600 kr
30/8 14:22:55
2
1.100 kr
30/8 15:47:21
3
750 kr
30/8 15:47:45
3
1.000 kr
30/8 15:48:01
3
1.300 kr
30/8 15:50:47
3
1.200 kr
30/8 16:12:39
4
1.400 kr
31/8 00:02:43
4
1.800 kr
31/8 16:06:29
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 596 6020
Spegel
förgylld ram, höjd: 113
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 augusti 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/8 11:21:20 | 1 | 600 kr |
30/8 14:22:55 | 2 | 1.100 kr |
30/8 15:47:21 | 3 | 750 kr |
30/8 15:47:45 | 3 | 1.000 kr |
30/8 15:48:01 | 3 | 1.300 kr |
30/8 15:50:47 | 3 | 1.200 kr |
30/8 16:12:39 | 4 | 1.400 kr |
31/8 00:02:43 | 4 | 1.800 kr |
31/8 16:06:29 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53